sitemap
Strona główna  >   Maszyny Piekarnicze  >   Żurowniki  >   Żurowniki

Żurowniki

Opis produktu

Żurownik jest urządzeniem przeznaczonym do produkcji, przechowywania biologicznie aktywnych luźnych zakwasów chlebowych. Proces fermentacji zainicjowany przez dodanie kultur starterowych do mieszaniny wody i mąki żytniej rozpoczynamy w mateczniku lub oddzielnej dzieży. Dojrzały żur z matecznika przelewamy do żurownika i przerabiamy zgodnie ze schematem technologicznym. Rozpoczyna się proces fermentacji (tryb I pracy urządzenia). Gdy czas fermentacji dobiegnie końca żurownik automatycznie przechodzi w tryb II pracy (chłodzenie) przechowywania żuru. Dojrzały żur pobieramy grawitacyjnie poprzez zawór klapowy lub za pomocą pompy wirnikowej z wykorzystaniem modułu wagowego.

Żurownik to zbiornik dwupłaszczowy z mieszadłem, wyposażony w układy grzewczy i chłodzący gwarantujący uzyskanie produktu najwyższej jakości z możliwością przechowywania nawet przez 48 godzin od zakończenia dojrzewania.Za prawidłową pracę żurownika odpowiada mikroprocesorowy sterownik.

Charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością mechaniczną zapewniającą wysoką trwałość i bezpieczne użytkowanie. Materiały, z których jest wykonany spełniają najwyższe wymagania w przemyśle spożywczym. Oferujemy żurowniki standard o pojemności 400 ,650 , 1400, 1600 litrów.

Na zamówienie wykonujemy zbiorniki o pojemnościach 2000,3000,4000litrów

Pojemność urządzenia ALŻU 650 pozwala na wyprodukowanie 800 kg żuru na dobę, ALŻU 1400 1800 kg żuru na dobę.