sitemap
Strona główna  >   Maszyny Piekarnicze  >   Żurowniki  >   Pszenniki

Pszenniki

Opis produktu

Pszennik jest urządzeniem ułatwiającym przygotowanie luźnej podmłody wykorzystywanej w różnych technologiach przygotowania ciast pszennych. Technologia luźnych podmłód znacznie ułatwia zróżnicowania wypieków i szybkie wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Proces wytwarzania podmłody odbywa się dwuetapowo. Po wstępnym ukwaszeniu środowiska przygotowywana jest właściwa podmłoda.

Konstrukcja zbiornika urządzenia i jego wyposażenie są analogiczne do konstrukcji żurownika. Odmiennym elementem roboczym urządzenia jest mieszadło wraz z napędem. Jego ukształtowanie oraz odpowiednio dobrane obroty zabezpieczają przed wypłukiwaniem i niszczeniem glutenu. Zapewnione jest szybkie powstanie jednorodnej mieszaniny wody i mąki w fazie mieszania, zaś w fazie fermentacji i przechowywania powoduje intensywną wymianę ciepła, gwarantując jednakową temperaturę w całej masie. Nie występuje  opadanie drobin maki z zawiesiny na dno zbiornika.

Materiał stosowany do wykonania mieszadła odpowiada zaleceniom higieny i wymaganiom stawianym materiałom stykającym się z produktami spożywczymi.

Urządzenie do przygotowania podmłody sterowane jest za pomocą mikroprocesorowego terminalu. Sterownik realizuje stabilizację temperatury w fazie dojrzewania i magazynowania oraz kontroluje czas trwania fermentacji.

Dzięki układom chłodzenia i stabilizacji temperatury, dojrzałe podmłody możemy przechowywać nawet przez 72 godziny bez obawy o pogorszenie się ich jakości. Schłodzone do odpowiedniej temperatury, a następnie dozowane do ciast znacznie poprawiają jego właściwości a w konsekwencji jakość gotowych wyrobów.

Oferujemy zbiorniki 400,650.1400,1600,2000 litrów w trzech wariantach wyposażenia analogicznie jak dla żurowników (większe pojemności na zamówienie). Pojemność urządzenia ALPS 650 pozwala na wyprodukowanie jednorazowo 400kg (1200 kg/doba) płynnej podmłody, ALŻS 1400 800kg (2400 kg/doba) płynnej podmłody.