sitemap
Strona główna  >   Maszyny Piekarnicze  >   Krajalnice do chleba i systemy pakowania  >   Krajalnica do chleba z systemem pakowania

Wysokowydajne maszyny piekarnicze Matas, to maksymalne skrócenie czasu krojenia oraz ograniczenie wielu kosztów. Maszyny piekarnicze Matas, to również oszczędność tak potrzebnego miejsca.

Krajalnica do chleba z systemem pakowania

Opis produktu

Firma Bagmasz jest przedstawicielem na terenie Polski urządzeń firmy MATAS

Krajalnica do chleba taśmowa

Krajalnica taśmowa do chleba, to w pełni przemysłowe urządzenie, w którym zastosowana została płynna regulacja prędkości podajników taśmowych, co pozwala optymalnie dopasować krajalnicę do potrzeb krojenia. Urządzenie o dużej wydajności – dwie osoby są w stanie pokroić 1500 bochenków  w ciągu godziny. Krajalnica jest wyposażona w rozdmuchiwacz woreczków.

Cicha praca, prostota konstrukcji, ciągłość procesu krojenia dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów pozwala na znaczne ograniczenie czasu krojenia, co z kolei prowadzi do dużych oszczędności.

 Dużą zaletą krajalnic taśmowych jest ich cicha praca również po wielu latach intensywnego użytkowania. Oferowane przez nas urządzenie charakteryzuje się prostą i funkcjonalną obsługą oraz solidną budową całego urządzenia.

Charakterystyka urządzenia

  • kromka o grubości 11 mm
  • prosta i niezawodna konstrukcja
  • bardzo cicha praca
  • estetyczny wygląd
  • wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów
  • rozdmuchiwacz torebek w komplecie z maszyną
  • dwie ruchome taśmy prowadzące chleb; górna taśma z regulowaną wysokością w zależności od chleba
  • regulowana prędkość taśm
  • wyjątkowej twardości noże ze specjalnych stopów stali

Dodatkowo krajalnicę do chleba możemy doposażyć w system pakowania chleba w woreczki. Na system taki oprócz krajalnicy i rozdmuchiwacza torebek, który jest w komplecie, składa się  klipsownica.

Model Wydajność Max wymiar bochenka Grubość kromki Poziom głośności Wymiary
zewnętrzne
Moc Zasilanie Waga

Hercules

do 1500 szt/godz.

330x480x180 mm

11 mm

±69 dBA

1260*1925*1300 mm

0,85 kW

400 V

302   kg

Rozdmuchiwacz,  to maszyna, która zależnie od typu może być zaprojektowana jako układ instalowany na krajalnicy lub jako niezależne urządzenie wykorzystywane do rozdmuchiwania torebek foliowych o różnych pojemnościach.
Rozdmuchiwacz umożliwia rozdmuchiwanie opakowań plastikowych z pakietów łączonych tulejkami bądź drutami.  Został dostosowany do permanentnej pracy.
Obsługa urządzenia jest intuicyjna i bezpieczna.

Klipsownica PAK-TREND K-18 to półautomatyczny sprzęt, którego rolą jest podanie taśmy klipsowniczej, wydrukowanie daty zamknięcia, odcięcie a także zamknięcie klipsem artykułu umieszczonego w opakowaniu foliowym.
Wymienione etapy są realizowane automatycznie. Ręcznie natomiast następuje założenie torebki oraz wyjęcie.
Powierzchnie, które mogą być w styczności z pakowanym artykułem zostały  wykonane są ze stali kwasoodpornej 1H18N9T lub innych materiałów zatwierdzonych do kontaktu z żywnością.

Zastosowanie:
Klipsownica PAK-TREND K-18 służy do zamykania woreczków z pieczywem lub innymi produktami przy pomocy "klipsa", który stanowi pewne i estetyczne uzupełnienie opakowania. Specjalna, integralna część klipsownicy - DRUKARKA PAK-TREND 01 rozwiązuje problem daty zamknięcia. Klips można wielokrotnie otwierać i ponownie zamykać.  

 

Lp.

Nazwa

Jednostka

Wartość

Uwagi

1

Ciśnienie zasilania

MPa

0,6

 

2

Zapotrzebowanie powietrza

NL/min

ok. 90

 

3

Wydajność produkcji

Opak/min

ok. 30

Zależy od zdolności manualnej operatora

4

Długość klipsa

mm

35 wersja standartowa

Na zamówienie inny rozmiar klipsa

5

Wymiary gabarytowe

długość

szerokość

wysokość

 

mm

mm

mm

 

700

700

1050

 

6

Masa klipsownicy

Kg

  36

  

Dzięki systemowi pakowania jesteśmy w stanie zapakować do 1000 bochenków chleba/ 1 godzinę.