sitemap
Strona główna  >   Maszyny Piekarnicze  >   Żurowniki  >   Drożdżowniki

Drożdżowniki

Opis produktu

Drożdżownik to urządzenie pozwalające na przygotowanie i przechowywanie mleczka z drożdży suchych lub prasowanych. Zastosowanie urządzenia w znacznym stopniu obniża ilość drożdży stosowanych do ciast, zapewniając jednocześnie oczekiwaną, wysoką jakość produktu.

Firma nasza oferuje urządzenia do przygotowania mleczka według dwu technologii:

  1. Polega na rozpuszczeniu drożdży w wodzie. Odpowiednie warunki powodują szybką rehydratację i w efekcie otrzymujemy wysokoaktywne mleczko, które dozujemy do sporządzanych ciast. Oszczędność drożdży na poziomie 25-30%
  2. Polega na rozpuszczeniu drożdży w wodzie z dodatkiem odpowiednio dobranej ilość substancji odżywczych. Następuje rehydratacja komórek drożdżowych i późniejsze ich namnażanie. Oszczędność drożdży nawet do 50%

Drożdżowniki charakteryzują się doskonałą wytrzymałością mechaniczną zapewniającą wysoką trwałość i bezpieczne użytkowanie. Materiały, z których zostały wykonane spełniają najwyższe wymagania w przemyśle spożywczym. Drożdżownik MD 225 to zbiornik jednopłaszczowy, pozostałe to zbiorniki dwupłaszczowe wyposażone w układy chłodzenia. Układ chłodzenia daje gwarancję uzyskania mleczka drożdżowego najwyższej jakości z możliwością przechowywania nawet do 72 godzin.

Drożdżowniki oferujemy w pojemnościach 225, 300, 400, 650.1400 litrów w dwóch wariantach z systemem wagowo-dozującym lub bez. Systemem wagowo-dozującym realizowany jest w oparciu o sterownik PLC SIEMENS lub sterownik mikroroprocesorowy Urządzenie bez wag sterowane jest naszą elektroniką.