sitemap
Strona główna  >   Maszyny Piekarnicze  >   Urządzenia i maszyny cukiernicze  >   Młyny kulowe

Młyny kulowe

Opis produktu

Młyn kulowy jest urządzeniem przeznaczonym  do produkcji kremów, polew, mas czekoladopodobnych, nadzień, past w całej gamie smakowej i w palecie kolorów o rozdrobnieniu 15-20 mikronów. Młyn przerabia wszelkiego typu odpady waflowe w ilości 20% na namiar, co nie ma wpływu na jakość produkowanej masy. Odpowiednio dopasowana dennica i dolny spust do masy daje możliwość mycia wodą i łatwe przechodzenia z białej masy na ciemną , mleczną lub kolorową. Urządzenie wyposażone jest w panel sterujący i zasobniki automatycznego podawania emulgulacji. Praktycznie cały proces konszowania odbywa się automatycznie bez udziału człowieka.
W cenie młyna zawarta jest technologia pod życzenie klienta. Jesteśmy w stanie dostosować technologię pod dany produkt cukierniczy: wafle, markizy, rurki waflowe, praliny , rogale itp.

Dobieramy konsystencję i lepkość oraz rozdrobnienie i kolor na potrzeby zakładu cukierniczego. Każdego klienta traktujemy indywidualnie.

Produkty typu: kremy, nadzienia, polewy i masy cukiernicze można wyprodukować na jednym metrze kwadratowym powierzchni produkcyjnej. Mit o trudnej produkcji w/w produktów możemy z łatwością  podważyć.

Przez czas trwania gwarancji zapewniamy doradztwo technologiczne. 

Asortyment
Polewy i masy: biała, mleczna, deserowa, ciemna gorzka, żółta - typu adwokat, orzechowa, poziomkowa, jogurtowa, masa czekoladopodobna  itp.
Kremy i nadzienia: twarde, płynne, półpłynne, wanilia, cytryna, banan, orzech, czekolada, toffi, poziomka, ajerkoniak, nuttela, kokos, mięta, śmietankowy, rumowy, mleczny, chałwowy, jogurtowy itp.
Maszyna zajmuje 1 metr kwadratowy powierzchni produkcyjnej.

Średnie zużycie energii elektrycznej od 3 kW do 8 kW - w zależności od pojemności młyna kulowego.

Młyn wykonany jest w całości z blachy kwasoodpornej nr OH 18 N 9 AISI 304 –przeznaczonej do budowy maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

wymiary 1000 x 1100 x 2700 mm
grzałki 6 x 0,8 kW
napęd 5,5 kW
zużycie energii 3 - 8 kW